Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

hillbilly 

Maskovaný Bandita v roce 2013

16 fotek říjen 2007 až říjen 2013 - zobrazení 12 komentářů
Budte bez obav, nejde zde o hororové prepadení v Modrých horách, i když se zde práve ted tento výtecník vyskytuje. Letos si pospíšil, obvykle se zde objevuje zhruba o 3 – 4 týdny pozdeji.

Vo co go? Maskovaný bandita (Masked bandit) je jedno z cetných jmen pod kterými je zde známá cikáda Cyclochila australasiae. Ríká se jí také Maskovaný Dábel (Masked Devil), Zelený Hokynár (Green Grocer), Velká Zelená Cikáda (Great Green Cicada), Cokoládový Voják (Chocolate Soldier) se volá vzácná, temne hnede zbarvená, Modrý Mesíc ( Blue Moon) má pro zmenu barvu tyrkysovou a ty zbarvené do žluta se jmenují Žluté Pondelí (Yellow Monday) a nebo Zlatý Bubeník (Golden Drummer).

Ze zeme, kde žijí jako larvy 7 let a živí se mízou z korínku rostlin vylezou, usadí se na vhodném míste, praskne jim vnejší obal kukly a vynorí se cikáda s pomackanými krídly. Tato se jí do pul hodinky narovnají. Nafoukne do nich vzduch. Pak je schopná létat. Má rudé oci a merí kolem 4 cm. Rozpetí krídel má 13 cm a tak když letí tak to pripomíná Boeing B52.
reklama
Vytvořte z tohoto alba:

Komentáře

přidat komentář

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron